ZAKŁAD SKAWINA

Eko - Wtór, Skup i Recykling Surowców Wtórnych, Gospodarka odpadami wtórnymi, Skup i przerób materiałów wtórnych, Recykling dla firm

Siedziba firmy i zakład:
Eko-Wtór® Sp. z o.o.
ul. Piłsudskiego 57
32-050 Skawina

ZAKŁAD WILAMOWICE

Eko - Wtór, Skup i Recykling Surowców Wtórnych, Gospodarka odpadami wtórnymi, Skup i przerób materiałów wtórnych, Recykling dla firm

Zakład:
Eko-Wtór® Sp. z o.o.
ul. Towarowa 5
43-330 Wilamowice

E-mail:
info@ekowtor.pl

ZAKŁAD WADOWICE

Eko - Wtór, Skup i Recykling Surowców Wtórnych, Gospodarka odpadami wtórnymi, Skup i przerób materiałów wtórnych, Recykling dla firm

Zakład:
Eko-Wtór® Sp. z o.o.
ul. Wałowa 28
34-100 Wadowice

Artykuły

Produkcja Regranulatu

Produkcja regranulatu – znaczenie, korzyści i wpływ na środowisko

      Regranulat to rodzaj tworzywa sztucznego, które jest produkowane wyłącznie z materiałów poużytkowych. Dowiedz się, w jaki sposób powstaje i jak wiele korzyści niesie za sobą jego stosowanie!

Czym jest regranulat?

      Regranulat to przetworzony materiał uzyskany w procesie recyklingu. Zużyte produkty z tworzyw sztucznych, między innymi takie jak: butelki PET czy opakowania z polietylenu są zbierane i przekształcane w granulat, który może być wykorzystany do produkcji nowych wyrobów.

Jest to rozwiązanie tańsze niż wykorzystanie pierwotnych tworzyw sztucznych i stanowi bardziej ekologiczną alternatywę, ponieważ pomaga zmniejszyć ilość odpadów z plastiku.

Dlaczego warto stosować produkty z regranulatu?

      Wybór produktów i opakowań z regranulatu niesie ze sobą szereg korzyści.

Ochrona środowiska

     Przetwarzanie zużytych tworzyw sztucznych w regranulat redukuje ilość odpadów, które trafiają na wysypiska lub są spalane. Dlatego jego produkcja jest istotnym elementem walki ze zmianami klimatycznymi.

     Co więcej, recykling tworzyw sztucznych pozwala zaoszczędzić energię, która potrzebna jest do produkcji nowego plastiku. To z kolei przekłada się na mniejszą emisję gazów cieplarnianych związaną z procesem wytwarzania surowców.

Oszczędność surowców

     Proces produkcji regranulatu polega na ponownym wykorzystaniu wyprodukowanego już plastiku. Pozwala to znacznie ograniczyć zapotrzebowanie na nowe surowce.

W efekcie zmniejsza się wydobycie ropy naftowej, gazu ziemnego oraz innych składników niezbędnych do produkcji tworzyw sztucznych.

Produkcja regranulatu ma też znaczący wpływ na zrównoważony rozwój. Redukcja zapotrzebowania na ropę naftową wpływa na stabilizację cen, co jest korzystne zarówno dla firm, jak i konsumentów. Dzięki temu możliwe jest też tworzenie nowych miejsc pracy i stymulacja rozwoju technologii przetwarzania plastiku.

Ekonomia – korzyści finansowe

     Regranulat może być stosowany do produkcji nowych wyrobów i artykułów. Jest to rozwiązanie, które zmniejsza koszty procesu produkcyjnego. Dzięki odzyskowi tworzyw sztucznych firmy oszczędzają na kupnie nowych surowców. Oznacza to bardziej konkurencyjne ceny wyrobów dla konsumentów.

Właściwości regranulatu

      Choć regranulat jest materiałem pochodzącym z recyklingu, w niczym nie ustępuje tworzywom „z pierwszej ręki”. Charakteryzuje się on stabilnymi właściwościami, takimi jak wysoka wytrzymałość mechaniczna i odporność na działanie substancji chemicznych. Dzięki temu wykorzystuje się go w wielu różnych dziedzinach przemysłu.

Regranulat jest plastyczny i trwały, dlatego świetnie sprawdza się w produkcji o różnym przeznaczeniu. Można tworzyć z niego opakowania, meble, elementy samochodowe i wiele innych artykułów.

To pełnowartościowy materiał przemysłowy, który – odpowiednio przetworzony – zachowuje trwałość i wytrzymałość nowego plastiku.

Inwestycja firm w pozytywny wizerunek

     Produkcja regranulatu jest proekologicznym działaniem, które staje się dziś niezwykle cenione. Producenci wyrobów z tworzyw sztucznych coraz częściej wybierają recyklaty do swojej produkcji, ponieważ coraz bardziej świadomi problemów naszej planety konsumenci chętniej wybierają produkty i usługi związane z ochroną środowiska.

     Taki rozwój jest również propagowany przez wiele państw. Warto podkreślić, że produkcja regranulatu wpisuje się w globalne tendencje związane z promowaniem zrównoważonego rozwoju. Firmy, które inwestują w ekologiczne inicjatywy, mogą liczyć na wsparcie ze strony rządów i organizacji międzynarodowych, co ułatwia im dostęp do zagranicznych rynków.

Wybierając artykuły z regranulatu- produkty wielorazowego użytku wspierasz zatem zrównoważony rozwój.

Postaw na regranulat!

     Produkcja regranulatu ma wiele korzyści, zarówno dla środowiska, jak i dla gospodarki. Redukuje ilość odpadów, oszczędza surowce naturalne, obniża koszty produkcji, a także ma szerokie zastosowanie w przemyśle i tworzy pozytywny wizerunek firm.

     To proces, który znacząco wpływa na kształtowanie świata, który nas otacza. Dlatego warto podejmować świadome decyzje konsumenckie. Jak to robić? Wystarczy wybierać produkty i opakowania z regranulatu i promować te ekologiczne rozwiązania. W ten sposób wspólnie dbamy o naszą planetę i budujemy lepszą przyszłość dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Już dziś postaw na bycie EKO i wybieraj opakowania WTÓRne.

Scroll to Top