ZAKŁAD SKAWINA

Eko - Wtór, Skup i Recykling Surowców Wtórnych, Gospodarka odpadami wtórnymi, Skup i przerób materiałów wtórnych, Recykling dla firm

Siedziba firmy i zakład:
Eko-Wtór® Sp. z o.o.
ul. Piłsudskiego 57
32-050 Skawina

ZAKŁAD WILAMOWICE

Eko - Wtór, Skup i Recykling Surowców Wtórnych, Gospodarka odpadami wtórnymi, Skup i przerób materiałów wtórnych, Recykling dla firm

Zakład:
Eko-Wtór® Sp. z o.o.
ul. Towarowa 5
43-330 Wilamowice

E-mail:
info@ekowtor.pl

ZAKŁAD WADOWICE

Eko - Wtór, Skup i Recykling Surowców Wtórnych, Gospodarka odpadami wtórnymi, Skup i przerób materiałów wtórnych, Recykling dla firm

Zakład:
Eko-Wtór® Sp. z o.o.
ul. Wałowa 28
34-100 Wadowice

Recykling tworzyw sztucznych - Produkcja regranulatu

     Nasza spółka specjalizuje się w recyklingu i produkcji regranulatu tworzyw sztucznych, ze szczególnym wskazaniem na materiały LDPE. Nasza wykwalifikowana załoga oraz wysokiej klasy urządzenia produkcyjne pozwalają nam stale dostarczać najwyższej jakości surowiec spełniający wymagania najbardziej renomowanych polskich i zagranicznych firm produkujących folię.

Produkujemy regranulat LDPE w postaci:

– Regranulat bezbarwny

– Regranulat czarny

– Regranulat w różnych kolorach (np. biały, czerwony, niebieski)

Na Państwa życzenie, każdy z powyższych regranulatów może zostać wyprodukowany według wskazanych współczynników MFR, MFV. Zgodnie z procedurami do każdej partii produkcyjnej wykonujemy badania na urządzeniu marki Zwick Roell. Ponadto dla każdego z oferowanych przez nas produktów monitorowane są następujące właściwości: rodzaj i forma produktu, barwa, kompozycja, filtracja, gęstość, wilgotność.  Wartości dla powyższych elementów specyfikacji mogą  być dla Państwa modyfikowane zgodnie z wymaganiami.

strzalka
strzalka
strzalka
strzalka
strzalka
1

/ sortowanie /

2

/ rozdrabnianie /

3

/ separacja i suszenie /

4

/ wytłaczanie /

5

/ granulacja /

6

/ kontrola jakości /

Kompleksowy Odbiór Odpadów

Świadczymy usługi kompleksowego odbioru odpadów dla przedsiębiorstw. Dysponujemy wszelkimi niezbędnymi zezwoleniami umożliwiającymi zbieranie, transport, odzysk i recykling odpadów o różnym charakterze.

Posiadamy własne kontenery do przewozu odpadów o pojemnościach 7-33 m3, które Państwu udostępniamy.  Mamy także śrubowe i tłokowe prasy z dołączanymi kontenerami oraz prasokontenery. Odpady odbieramy własnym taborem transportowym.

Od tego momentu przejmujemy pełną odpowiedzialność za prawidłowe i zgodne z prawem ochrony środowiska wykorzystanie odpadów.

strzalka
strzalka
strzalka
strzalka
7

/ odbiór surowców
od klienta /

8

/ transport w specjalnych
kontenerach /

9

/ ważenie i klasyfikacja
odpadu /

10

/ sortowanie /
 

11

/ zmniejszenie objętości
(belowanie) /

Skup surowców wtórnych

Ważną pozycją w naszej ofercie jest skup szerokiego asortymentu surowców wtórnych. Dbamy o to, aby surowce, które do nas trafiają poddane zostały recyklingowi zgodnie z najlepszymi zasadami ekologii.

Odbieramy surowce wtórne z różnych źródeł, takich jak instytucje publiczne (biblioteki, urzędy itp), przedsiębiorstwa produkcyjne czy sklepy detaliczne.

Odbiór surowców wtórnych jest realizowany wyłącznie w Zakładzie w Wadowicach przy ul. Wałowej 28 – zapraszamy do kontaktu!

Przyjmowane rodzaje surowców wtórnych

Skupujemy szeroki asortyment surowców o różnym charakterze, ze szczególnym uwzględnieniem następujących:

  • Tworzywa sztuczne różnego typu (specjalizujemy się zwłaszcza w folii LDPE)
  • Odpady makulaturowe (np. etykiety, gazety, kartony lite i faliste)
  • Jednorodne odpady twardego plastiku (np. pojemniki po koncentratach, nakrętki butelek, poprodukcyjne odpady elementów plastikowych)
  • Bezbarwne i kolorowe butelki PET (jako odpad poprodukcyjny lub poużytkowy)
  • Możliwe do recyklingu odpady wielomateriałowe (np. papier z aluminium, kartony typu Tetra Pak po napojach i żywności płynnej)

Usługi transportowe

Dysponujemy własnym taborem transportowym w postaci; ciągników siodłowych z naczepą, pojazdami służącymi do przewozu kontenerów. Świadczymy usługi w zakresie przewozu towarów. Posiadamy zezwolenia na przewóz odpadów.

Scroll to Top